Велотур: Румунія. Буковинські монастирі
Буковинські монастирі Румунії
Маршрут: (Siret –Balinesti – Dragomirna – Patrauti – Suceava – Voronet – Humorului – Moldovita – Sucevita – Putna - chilia Daniel Sihastrul - Radauti - Arbore - Siret)
Поки немає опису поїздки, прочитати про частину місць, які ми відвідаємо за час мандрівки можна тут: http://www.romanianmonasteries.org/bucovina/all-bucovina-monasteries
Також рекомендую почитати статтю Ірини Пустиннікової про буковинські монастирі: http://www.karpaty.net.ua/articles_26/freska_bukovyny.php
Вартість туру: 335 євро
У вартість туру входить:
• квитки на потяг Київ-Чернівці і Чернівці-Київ (плацкарт)
• віза в Румунію
• 3 ночівлі в кемпінгах
• послуги інструктора
• харчування згідно програми
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі
У вартість туру не входять:
• прокат гірського велосипеда і туистичного спорядження
- 067-789-98-22
- 093-745-00-98
- 093-767-00-71
- ICQ: 356339367
- ICQ: 164788709
скринька: svitzaochi {зАвиванець} ukr.net
мапа маршрту:
Буковина — історична назва українських етнічних земель, розташованих між середньою течією Дністра та головним Карпатським хребтом у долинах верхньої течії Пруту та Серету. Нині ця територія входить до складу України (Північна Буковина — Чернівецька область) та Румунії (Південна Буковина — обл. Сучава та Ботошани Румунії). Як вважається, свою назву, яка вперше зустрічається у 1392, Буковина одержала від обширних букових лісів, що покривали значну частину її території. Монастирі були побудовані на Буковині під час 15-16-го століття в той час, відзначений особистостей молдавського князя Стефана Великого (1457-1504) і його сина, Петру Рареш (1530-1538; 1541-1546). Штефан Великий був прославлений командир армії, захисник християнства і плідний промоутером культури. Фрески Воронець, Гумор, Moldovita, Арборе або Sucevita все регулюється поєднано дух, який виражається, з одного боку, повторення художніх стилів, засоби, мотиви і сцени, і, з іншого боку, абсолютної гармонії встановлених між генієм людини на роботі і красивим природним фоном, на якому монастирі були. Монастирів в Буковині тепер під захистом ЮНЕСКО культурних об'єктів Сьогодні ми відвідаємо монастирі Гумор, Сучевіца, Молдовіца, Воронець та Арборе. Монастир Гумор був зведений 1530-го року і не має таких великих розмірів. В одному з малюнків представлено падіння Константинополя, що зображує тодішні почуття румунів щодо турків. Метою малюнку було збереження християнства в румунів. На іншій стіні монастиря можна милуватися притчею про блудного сина - одну з найбільш відомих притч Ісуса Христа. Слід зазначити що, давно, тамтешні ченці створили школу, де навчали бажаючих каліграфічного письма та графічної мініатюри.
Комплекс монастиря Сучевіца підкріплений, подібно фортеці, захисними вежами з усіх чотирьох боків, а тіни церкви оздоблені тисячами малюнків. До речі, незважаючи на те, що західна стіна церкви немає малюнків, кількість малюнків на решти трьох стінах церкви монастиря Сучевіца перевищує кількість малюнків інших монастирів регіону. Перша письмова згадка про Сучевіцу у документах - за 1582 роком. Тут, в колишньому залі ради монастиря, що було перетворено на музей, зберігається колекція предметів великого художнього й культурного значення.
Монастир Молдовіца датується 1532-им роком. Його оточують стіни, 1.20 м. завширшки та 5 м. заввишки. Він унікальний завдяки декільком іконографічним цінностям, стилю опису і переважаючим червоно-коричневим колірним відтінкам. Монументальний малюнок про падіння Константинополя змальований сильними відтінками червоного, синього, жовтого та коричневого. Всередині церкви зберігаються меблі з XVI-го ст., в тому числі крісло воєводи Петра Рареша.
Монастир Воронець побудований Штефаном Великим в 1488 р. був названий фахівцями “Сікстинською капелою Сходу" за велику фреску на західній стіні, що носить назву "Страшний суд". У Румунії навіть існує такий термін-колір - "воронецька синь". Це ще один унікальний відтінок, побратим "тіціанівського червоного" та "Зеленого Веронезе". Всі три – унікальні і залишаються до цих пір загадками. Склад кольору, що додає свіжість і незвичайний блиск, загублений разом із смертю його автора. На блакитному фоні представлене "Дерево Есея" або генеалогія Ісуса Христа, а на колонах змальовані Греко-латинські філософи. Монастир Воронець одне з прадавніх чернечих поселень з багатим історичним минулим, розташований в 15 км. від села Вама. Монастир оточений горами, покритими лісами зони Буковина.
Монастир Арборе був побудований у 1503 році, Лукою Арбором, в селі Солока, яким володів. Він був одним з важливих бояр Штефана Маре. Монастир має чудові фрески виконані на зеленому фоні, на відміну від Воронець, де переважає синій колір. Зелений в п'яти тінях і 47 відтінках у поєднанні з червоним, синім, жовтим, рожевим і кольором охри. На жаль, секрет поєднання кольорів, застосованих художниками Арбору в даний час втрачено.
Драгомирна (рум. Dragomirna) — православний монастир на території Румунії. Один із найстаріших монастирів на південній Буковині (початок берез з 1602), розташований поблизу міста Сучава. Після ліквідації монастирів на території Російської імперії та Гетьманської України, вважався неформальним духовним центром Запорізької Січі. Козацька старшина надавала сталу фінансову допомогу Д. У час Австро-Угорської імперії (19 ст.) зубожів.
Зараз монастир належить Румунській Православній церкві Бухаретстського патріархату. При монастирі — музей православних старожитностей. Центр паломницького руху.