25-26 вересня
парк Мезинського періоду
(Шостка - Мезинський нацпарк - Вишеньки - Черешеньки - Кролевець)



Десна - одна з найчистіших річок України. в верхній течів, в районі Новгород-Сіверського, Сосниці, ріка протікає серед мальовничих пагорбів, лісів. Десна періодично міняє русла, звивається, як вуж по долині. В заплаві річки утворилась унікальна екосистема, що охороняється в Мезинському національному парку.

Крім того, відвідаємо Кролевець, де росте 200 літня яблуня-колонія. Крім природи, Сіверщина багата і архітектурними пам'ятками: палац Румянцева -Задунайського у Вишеньках, в'їздний знак в Черешеньках.


День 1.
Київ-Пасажирський Шостка
Відправлення субота,07:19
Прибуття
субота, 11:17

Прибуваємо в Шостку і одразу їдемо в сторону Тиманівки. Переправляємось через Десні по паромній переправі.
Там за річкою - починається осінь. Сама північ України. Дерева тут раніше за інших знають, що пора готуватись до зими. І вже почали вбиратись у осінні барви. Надто давно вони ростуть, щоб, як дерева з південніших країв, необачно вважати, що це лише тимчасове похолодання, і тішитись ще місяць-півтора літом.
На ночівлю зупинимось у садибі "На краю світу". Це справжня місцева традиційна хата, всі сплять у кількох кімнатах, по 4. Можлива опція - ночівля на сіновалі;)
Господиня приготує вечерю. Спробуємо поліську кухню.

Дистанція за день - 40 км

День 2.
Прокидаємось під пташиний крик. Вони саме збираються відлітати за літом, і скликають всіх родичів.
Ми ж сьогодні катаємось по Мезинському національному парку, тут збереглась Десна, заплави і ліси у їх природньому стані.
Через села з смачними назвами Вишеньки і Черешеньки, їдемо в Кролевець. Походимо в лабіринті яблуні-колонії. Це дерево зайняло площу в 10 соток!
Дистанція за день - 60 км

Ввечері сідаємо на потяг
Відправлення неділя, 19:17
Прибуття неділя, 22:40


Дистанція за день -60 км






Вартість туру: 3000 гривень

* прокат велосипеду на 2 дні - плюс 260 грн до ціни




У вартість туру входить:

• квитки на потяг Київ-Шостка, Кролевець-Київ
• ночівля в садибі
• вечеря 1 дня і і сніданок 2 дня в садибі, перекус на обід 1 і 2 дня
• послуги інструктора
• групова аптечка
• страховка на час подорожі



У вартість туру НЕ входить:
• сніданок 1 дня у кафе(щоб кожен замовив що смакує краще)

__________Мезинський нацпарк___________


Мезинський національний природний парк простягається вздовж правого берега р. Десна. На території парку також протікають річки Студинка, Криста, Головесня, Хвостинка. В заплаві р. Десни збереглося багато стариць та озер, серед яких найбільшим є озеро Хатинь, площею 50 га. Болота займають незначні площі і розташовані на півночі парку двома невеликими масивами.
Природна рослинність цієї території не зазнала значних змін в результаті діяльності людини, вона представлена лісами, чагарниками, луками, болотами та водним і прибережно-водним типами рослинності. Переважаючим типом рослинності є лісовий, в якому превалюють дубові, липово-дубові, кленово-липово-дубові ліси, в яких дуб завжди формує перший ярус з домішками інших порід. Другий ярус створюють липа серцелиста та клен гостролистий. В лісах добре розвинуті яруси підліску та травостою.

________Палац Рум'янцева-Задунайського (Вишеньки)_________


У с. Вишеньки Чернігівської області розташований палац 18 століття, збудований графом Петром Рум’янцевим-Задунайським, що у 1787 – 1792 роках обіймав посаду президента Малоросійської колегії та генерал-губернатора Лівобережної України. Він цікавився незвичайною архітектурою, тому в селі Вишеньки було збудовано кілька маєтків, а головний палац був збудований за наказом Катерини ІІ, що їхала тоді до Криму. Палац поєднує в собі стилі готики та східного класицизму. На жаль, частина палацу нині зруйнована. В ньому розташований оздоровчий табір для дітей «Сузір’я».

__________Кролевець___________


Яблуня-колонія росте у місті Кролевці Сумської області, район Андріївка (вулиця Андріївська, 51).
Яблуня зростає у вигляді куща, який за площею займає близько 10 соток. У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура, а налічують близько 15 стовбурів-гілок, що приросли до землі. Особливістю яблуні (ніде більше невідомою) є її здатність до самостійного вкорінення гілками. Віття нахиляється до землі і пускає коріння, коли один із стовбурів відмирає. Так яблуня продовжує собі життя. Набравшись сил, вже не гілки, а дерева піднімаються знову догори, рясно вкриваючись квітками навесні і червоно-білими, приємними на смак яблуками восени.
За легендою, дерево має більше 220 років, тому що посадив його нібито садівник князя Мещерського, що колись жив і був похований в Андріївці. Місцеві жителі назвали чудо-яблуню «колонією». Квітує вона щороку, але щоразу плодоносить тільки одна її половина, а друга частина відпочиває. Яблука на смак — солодкі і терпкі.
У місцевих жителів існує повір'я, що ця яблуня розмножується, як кущ аґрусу або смородини через те, що кілька століть тому на неї хтось наклав прокляття.


__________Десна___________


Місто Путивль розташоване на правому березі річки Сейм.