projdusvit, Friday 09 November 2007 - 11:54:53

Козятин – Білопілля – Закутинці – Червоне – Хмелище – Бердичів




Маршрут може розглядатись і як одно- так і дводенний. Загальний шлях – 80 км. Половина проходить асфальтованими дорогами, де практично немає автомобільного руху, ґрунтовими лісовими дорогами і стежками.
В Козятин найзручніше їхати Подільським Експресом(потяг№175, з Києва о 06.35, в Козятині о 8.27). Найцікавіша споруда міста – залізничний вокзал яки є пам'ятником архітектури ХІХ ст. Про Козятин тут
Із залізничної станції Козятина їдемо по дорозі в напрямку руху поїзда(того, на якому приїхали з Києва). Метрів за 600 справа через колії буде видно танк. Можна або перейти колії тут, або проїхати далі, і об’їхати по переїзду, в результаті все-одно виїжджаємо до танку. Тут їдемо в сторону центру міста, на центральній вулиці можна поснідати в кафе Наталі. Далі виїжджаємо до озера, від нього їдемо правіше керуючись вказівником на Білопілля. Трохи згодом буде ще одна розвилка, біля вказівника на Сестринівку потрібно повернути ліворуч. Дорога проходить через села Вернигородок і Білопілля. Тут іде хороша асфальтна дорога з практично відсутнім трафіком, тому їхати приємно. В Білопіллі їдемо весь час прямо, опиняємось біля музею хліба. Звідси по напрямку руху видно вишку. На неї і будемо далі орієнтуватись. Проїхавши останні хати, їдемо ґрунтовою дорогою по полю, нею ж спускаємось до ставка і рухаємось вздовж нього. Далі дорога піднімається в сторону вишки. За нею в 50 метрах виїжджаємо на асфальтовану дорогу. Тут повертаємо ліворуч, і рухаємось нею пару кілометрів до повороту на Закутинці. Повертаємо праворуч, через 10 кілометрів опиняємось в Червоному.
Тут в парку знаходиться палац Терещенка. Після революції палац використовувався як училище, потім стояв пусткою. За той час його розграбували, винесли все що можна звідти, зараз провалюються перекриття між поверхами і тече дах. В головній вежі зараз поселились монахи і мають претензії на всю будівлю. Ходять чутки про те, що палац скоро продадуть і він знову стане використовуватись як маєток сучасних українських магнатів(ой, олігархів).
Зовні палац вражає. Важко якось описувати цю неготичну споруду, краще подивитись на фото.



Почитати про історію можна тут
Отож, вдосталь нагулявшись порожніми кімнатами і залами маєтку Терещенків, обходивши його навколо парком, можна відвідати музей, що є на території цукрового заводу. От тільки домовлятись про то бажано завчасно, там не завжди є жінка, що доглядає за музеєм. Ще цікаво виглядає стоянка біля заводу: штук пятдесят велосипедів і жодного авто:))
Далі виїжджаємо в центр села. Біля базару є кафе Магнолія, де можна смачно пообідати перед дорогою. В Бердичів є кілька різних доріг, але раджу проїхатись лісом через с.Хмелище. Для цього від кафе повертаємо за вказівником на Старий Солотвин, на розвилці берем лівіше по дорозі, що йде до короварень. Коли та дорога поверне праворуч, ми продовжуємо їхати прямо, але вже ґрунтовою дорогою. Вона заходить в ліс і виведе нас до лісництва у Хмелищі. Якщо Ви приїхали на два дні, то в цьому лісі можна зупинитись наніч з наметами, ліс гарний і досить великий.
Далі проїжджаємо село, їдемо далі спочатку ґрунтовкою, тоді стежкою. Напрям там втратити важко, адже стежина іде по просіці, де, здається, колись проходила залізнична колія. Від неї, правда лишились лише натяки, у вигляді поодиноких трухлявих шпал. Їдучи весь час прямо проїжджаємо під мостом дороги на Гришківці і рухаємось далі до Бердичева.
Починається місто старою забудовою, якимись старими промисловими будівлями. Далі виїжджаємо до колонії № 70 мешканці якої виробляють паркет і можуть виконувати послуги автокрану..:))

Виїхавши в центр міста помічаємо праворуч цікавий ансамбль будівель. Це Кляштор Босих Кармелітів. Це найцікавіше місце в Бердичеві. Монастир побудований на горі над річкою, що додає йому мальовничості. Більше про Бердичів читайте тут
Повечеряти в Бердичеві можна недалеко від залізничного вокзалу в БК Прогрес. Там на першому поверсі розмістилось християнське кафе Благодать. Ціни невисокі, їжа смачна, порції великі. Єдиний мінус: пива там не продають..
Отож вдосталь накатавшись по місту їдемо на вокзал, звідки в Київ зручно їхати електричкою підвищеної комфортності Шепетівка-Київ(№842 з Бердичева відправляється о 18.21, в Києві о 21.54).
Загалом, маршрут проходить по цікавих місцях українського Полісся, палац Терещенків в Червоному є справжньою окрасою подорожі. Фотки тут

Відстані:
Козятин – Червоне 46 км
Червоне – Бердичів 31 км
Загальний шлях 77 км


МАПА МАРШРУТУ: