14-28 липня
Ісландія. Кольорові гори, водоспади і океан
Маршрут: Reykjavík - Landmannalaugar - Thorsmork - Skógafoss - Vik – Dyrholaey – Reykjavík


Ісландія - острівна країна, що знаходиться в північний частині Атлантичного океану. Через острів проходить північне полярне коло, але Гольфстрім, який омиває Ісландію, країна має м'якший клімат, океан не замерзає біля берегів навіть взимку.
Острів знаходиться на стику Північноамериквнської і Євразійської тектонічних плит, що зумовлює високу геологічну активність. Тут є багато вулканів, гейзери, термальні джерела, сам острів складається з застиглих вулканічний порід. Ландшафти країни вражають своєю екзотичністю.

Ми пройдемо по стежці Laugavegur, що сполучає Landmannalaugar, Thotsmork і Skógafoss. В світі не так багато маршрутів, з такими різноманітними і красивими пейзажами. Ми почнемо наш похід в горах геотермальної місцевості Landmannalaugar і попрямуємо на південь. По дорозі ми побачимо поля вулканічного піску, червоні і жовті ріолітовая гори, чорні піски і сяючі білі льодовики. Стежка Laugavegur через долину Thorsmork, проходить через перевал між вулканом Eyjafjallajokull і Myrdalsjokull, спускається до водоспаду Skógafoss.
Журнал National Geographic включив цей трек в 20 найкрасивіших в світі!

День 1.
Час вильоту: 09:20, Сб, 23 Липня 2016

День 2.
Прибуття вночі в Ісландію, гуляємо по Рейк'явіку, робимо закупи.

День 3:
Автобусом їдемо в Landmannalaugar. Поїздка займе близько 3-4 годин, по дорозі ми проїдемо по південному узбережжю, а потім звернемо до центру острова, проїдемо повз найвідоміший вулкан Ісландії Hekla.
В Landmannalaugar поселяємось в кемпінг. Залишаємо речі, йдемо на пів дня в трек до озера Ljotipollur , що розташоване в кратері вулкану
Повернення в кемпінг, ночівля

День 4:

Сьогодні знову радіальний маршрут по горам Landmannalaugar, побачимо неймовіні панорами «кольорових гір»
Прямо біля кемпінгу є термальне джерело, отже після дні походу, можна буде вдосталь поніжитись в теплій воді)

День 5:
На початку нашого походу по Landmannalaugar ми пройдемо по дивовижній геотермальної місцевості і насолодитись видом кольорових гір і димлячих гарячих джерел. На шляху нам зустрінеться красивий джерело Stórihver, а потім ми перетнемо пустелю вулканічного піску близько Hrafntinnusker.
Дистанція: 12 км ~ Пішки: 4-5 годин
Підйом: 470 м

День 6:
Поснідавши, ми знову вирушимо в дорогу і пройдемо вздовж гір Reykjafjöll, а потім спустимося до місцевості Jökultungur. Геотермальна активність розфарбувала ці яри в жовті та червоні кольори. З вершини Jökultungur нам відкриється захоплюючий вид на місцевість Fjallabak і озеро Álftavatn, де ми і зупинимося на ніч на цей раз. Перед прибуттям до Álftavatn нам доведеться перетнути невелику річку. Дистанція: 12 км ~~ Пішки: 4-5 годин
Спуск: 490 м

День 7:
День розпочнеться з повторного освіжаючого переходу річки вбрід, після чого ми пройдемо повз зелений вулкан Stórasúla в чорну пустелю Mælifellssandur. По дорозі ми побачимо Hattafell - вулкан з дивною плоскою верхівкою. Залишивши позаду загадкову чорну пустелю, ми опинимося в місці, де нам відкриється дивовижний вид на льодовики Eyjafjallajökull і Mýrdalsjökull. Перш ніж опинитися біля місця стоянки, ми звернемо з стежки і подивимося на Markarfljótsgljúfur, каньйон 200-метрової глибини, вирізаний льодовикової річкою Markarfljót.
Дистанція: 15 км ~ Пішки: 6-7 годин
Спуск: 40 м

День 8:
Залишивши Emstrur позаду, ми продовжимо шлях вздовж каньйону до прекрасній долині Þórmörk. Наш маршрут пройде всього в декількох кілометрах від льодовика Mýrdalsjökull. На спуску до Almenningar нам почнуть зустрічатись дерева - знак наближення до узбережжя. Під тінню гори Einhyrningur ми почнемо спуск в березовий ліс долини Þórsmörk. Þórsmörk розташована біля підніжжя льодовиків Eyjafjallajökull і Mýrdalsjökull - неймовірно вдале місце для того, щоб розташуватися на ночівлю. Зупиняємось в кемпінгу
Дистанція: 15 км ~ Пішки: 6-7 годин
Спуск: 300 м

День 9:
У Þórsmörk у нас буде два денних радіальних маршрути, без рюкзаків)
Перший день піднімемось на гору Valahnjúkur, звідки відкривається неймовірний краєвид на два льодовика і первозданну долину річки Markarfljót.
Дистанція: 7 км ~ Пішки: 3 години

День 10:
Сходимо в Співаючу печеру або Бажають розслабитися можуть відпочити і просто насолодитися природою. Цю ніч ми теж проведемо в Þórsmörk.
Дистанція: 0-10 км ~ Пішки: 0-6 годин

День 11:
Настав час покинути Þórsmörk рано вранці і попрямувати до гірського перевалу між двох льодовиків Eyjafjallajökull і Mýrdalsjökull. Ми пройдемо повз молодих вулканів, що сформувалися в 2010 році, Magni і Móði, названих на честь синів бога Тора. По дорозі ми зустрінемо "водоспад" з лави, що сформувався під час виверження. Тут все ще можна бачити сліди найпотужніших сил, що формують Ісландію.
Дистанція: 16 км ~ Пішки: 7-8 годин
Підйом: 800 м

День 12:
Спускаємось з перевалу до водоспаду Skógafoss. Він – один з найвеличніших в Ісландії. Можна стати прямо біля місця, де тонни води падають з 65 метрової висоти. Це дійсно заворожує!
Ввечері їдемо автобусом у містечко Вік. Ночівля в кемпінгу.
Дистанція: 10 км ~ Пішки: 4 години
Спуск: 900 м


День 13:
Вік знаходиться прямо на березі океану, ми погуляємо по нескінченному пляжу з вулканічного чорного піску. Піднімемось на гору Reynisdrangar, побачимо екзотичних ісланських птахів – тупіків. Пройдемось по мальовнимому пляжу Reynisfjara
Ночівля в кемпінгу Вік


День 14
Зранку повертаємось у Рейкявік на автобусі. Гуляємо містом. Ночівля в кемпінгу

День 15
На автобусі їдемо в аеропорт ,летимо додому з 1 пересадкою
Час вильоту: 15:15, , 6 Серпня 2016
Час прильоту: 08:30 7, Серпень 2016








Тривалість туру: 15 днів.



Вартість туру: 865 Євро плюс переліт - від 380 Євро станом на грудень 2015 року


У вартість туру включено:

- автобусні трансфери по Ісландії;
- ночівлі в кемпінгах;
- харчування на маршруті;
- групова медична аптечка;

У вартість туру не входить:

- переліт Київ - Рейк'явік- Київ (близько від 380 євро)
- прокат спорядження(все беремо з України)
- віза (якщо є діючий Шенген - віза не потрібна) 35 євро в посольстві або 55 в візовому центрі



З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь:
  • 067-789-98-22
  • 093-745-00-98
  • 093-767-00-71
  • ICQ: 356339367
  • ICQ: 164788709
скринька: svitzaochi {зАвиванець} ukr.net


Що ми побачимо у цій мандрівці?


______Landmannalaugar - Thorsmork___


______Vic___


______ Skógafoss___


______колонії тупиків ___

Тупик атлантичний харчується переважно рибою, але в його раціон входять й інші морські істоти, такі як кальмари та ракоподібні. Найбільш прикметною рисою птаха є дзьоб, який набуває яскравого забарвлення під час сезону розмноження. Атлантичний тупик, також відомий як звичайний тупик, і це єдиний вид тупиків, який мешкає в Атлантичному океані. Цікаво, що через яскраве забарвлення дзьоба та контрастне чорно-біле оперення тупика також називають "океанський клоун" або "морський півень".



______Dyrholaey___





______Reykjavík ___