Велотур: Гранітно-Степове Побужжя
9-12 травня
"Гранітно-Степове Побужжя"
(Южноукраїнськ - Бузький Гард - Мигія - Інтеграл - Корабельна балка - Трикрати - ур. Лабіринт - Арбузинський каньйон - Актовский каньйон - Вознесенськ)
"Гранітно-Степове Побужжя"
(Южноукраїнськ - Бузький Гард - Мигія - Інтеграл - Корабельна балка - Трикрати - ур. Лабіринт - Арбузинський каньйон - Актовский каньйон - Вознесенськ)
148 ЛКиїв-Пасажирський - Кавуни Відправлення 8 травня о 16:20 - прибуття 9 травня о 01:05
1 день Прибуваємо на станцію Кавуни в 1 ночі, ночівля на березі Бугу. Зранку переправляємось на паромі через річку. Тут починається заповідник "Бузький Гард". Південний Буг протікає в місцях виходу на поверхню Українського кристалічного щита. Тут багато порогів, схили утворюють кам'янисті каньйони. В травні береги річки зацвітають тисячами квітів.
Ночівля у мальовничому місці на березі річки
Дистанція за день: 40 км
2 день.Їдемо гористою місцевістю через заповідник. Побачимо поріг Інтеграл - популярне місце для сплаву на катамаранах та каяках.
Вздовж берегу їдемо до Корабельної балки - притоки Бугу, що також тече в мальовничому каньйоні
Ночівля на березі річки.
Дистанція за день: 45 км
3 день.
Переправляємось знову через Буг, їдемо вниз за течією. тут знаходиться продовження заповідника Бузький Гард, Численні скелі над водою, неорані степи, де навесні цвітуть тисячі квітів.\
Ночівля на березі Бугу.
Дистанція за день: 50 км
3 день.
В Олександрівці переїжджаємо вкотре річку, рухаємось до Актовського каньйону.
Ночівля на березі річки в каньйоні
Дистанція за день: 30 км
4 день.дивимось химерні нагромадження скель і каміння в Актовському каньйоні, Трикратах.
Ввечері їдемо у Вознесенськ.
Дистанція за день: 25 км
в 1 ночі сідаємо на потяг 148 Ш Вознесенськ - Київ-Пасажирський відправлення о 01:00, прибуття в Київ о 10:49 13 травня
Вартість туру: 2250 гривень
прокат велосипеда і шолому - плюс 300 грн до ціни
прокат туристичного спорядження - плюс 150 грн до ціни
У вартість туру входить:
квитки на потяг Київ - Кавуни, Вознесенськ- Київ (плацкарт)
харчування (сніданок, вечеря - гаряча їжа, обіди - бутерброди)
паром через Південний Буг
послуги інструктора
групова медична аптечка
групова велосипедна аптечка
страховка на весь час подорожі
У вартість туру не входять:
прокат велосипеда і спорядження
З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь або скористайтесь формою знизу:
- 067-789-98-22
- 093-745-00-98
- 093-767-00-71
__________Мигія___________
Поруч з селом Мигія, в Миколаївській області, річка Південний Буг має багато перекатів, порогів. Тут починається заповідник "Гранітно-степове Побужжя". На фото зображено поріг Інтеграл, що завдячує назвою своїй характерній формі. Виходи червоного граніту створюють цікавий ландшафт.
__________Актовський каньйон___________
Актовський каньйон на річці Мертвовод, також відомий як "Долина диявола" або Малий Крим, тягнеться від с. Актово на 3 км до с. Петропавлівка. Глибина каньйону досягає 40-50 м, площа - понад 250 га. Актовський каньйон являє собою унікальний комплекс лісової та водної екосистем з ансамблем скель та гранітних каменів.
Природний комплекс Актовський каньйон, як і всі береги Мертвоводу, входить до складу Національного природного парку "Бузький Гард". Поруч, між Актово і Трикратах, при впадінні в Мертвовод річки Арбузинки, розташований не менш мальовничий Арбузинський (Малий Актовський) каньйон. Для створення тут унікального ландшафту природа невтомно працювала понад 3 млрд.
На типові умови для степової зони, дали можливість утворення унікальних екосистем, подібних не існує ніде на землі. Як приклад можна виділити виростання в цьому місці гірського тюльпана, з десяток видів інших рослин, місцем проживання яких, є це обмежений простір. Унікальність цього місця і наліт містицизму підкреслювали ще древні скіфи. Так саме в цьому каньйоні проводилися містичні ритуали одне з центральних племен скіфів, царські скіфи.
__________Південний Буг___________
Південний Буг, Бог, рідше Біг (дав.-гр. — Гіпаніс, крим. Aqsu — Ак-Су, пол. Boh) - річка на південному заході України. Бере початок на Поділлі і впадає до Бузького лиману Чорного моря.
Третя за довжиною (після Дніпра та Дністра) річка України і найбільша, яка тече виключно територією України — довжина її 806 км. Протікає центральними і південними областями держави (Хмельницька, Вінницька, Кіровоградська, Одеська та Миколаївська області) через фізико-географічні зони лісостепу і степу. Тут на поверхню виходить найдавніше в Україні геологічне утворення — Український кристалічний щит, завдяки якому Південний Буг відомий своїми порогами.