23-30 травня
Чорногорія. Море, гори, каньйони і фійорд
Маршрут: (Tivat - Herceg Novi - Kotor - (бусом) Zabjak - Crno jezero - Durmitor - каньйон Tara - Mojkovac - (потягом) Bar - Stari Bar - Sweti Stefan - Budva - Tivat)



В Чорногорії ми будемо кататись по адріатичному узбережжю, об'їдемо найпівденніший фіорд Європи - Бокакотор, відвідаємо старовинні далматинські містечка: Котор, Будву, Бар, Стефан, Улцинь. На автобусі заїдемо в середину країни, побачимо вершини і озера Дурмітору, проїдемось вздовж найглибшого каньйону Європи - Тара. Багато будемо їхати вздовж моря, можна буде робити зупинки для купання. Ночівлі - готелі-апартаменти на березі моря.

День 1.
Виліт з Києва чартером Київ - Тіват. Збираємо велосипеди, їдемо вздовж Боки-Колторської - найпівденнішого фіорду Європи. На паромі переправляємось на протилежну сторону затоки.
Ночуємо в готелі біля моря.
Дистанція за день: 25 км

День 2.
Вздовж води і через старовинні портові містечка їдемо в Котор. Дивимось фортецю, церкву на горі з красивим видом на Боку.
Автобусом переїжджаємо в глиб країни, до підніжжя Дурмітору. Ночуємо в готелі.
Дистанція за день: 35 км

День 3.
Піший похід по Національному парку Дурмітор, Обходимо Чорне озеро,

День 4. Їдемо в сторону річки Тара. Вона тече в каньйоні, глибиною 1000 метрів, неймовірне видовище! Переїжджаємо міст Джоржевича. Милуємось каньйоном і смарагдовою водою. Проїжджаємо численні скельну тунелі. В місті Мойковац сідаємо на потяг Бєлград-Бар, виїжджаємо на берег Адріатичного моря. Ночуємо в готелі на узбережжі.
Дистанція за день: 70 км

День 5.
Їдемо в місто Бар, дивимось старе місто-фортецю. Переїжджаємо до мальовничих бухт Чанжу. Ночівля в будиночку на березі моря.
Дистанція за день: 35 км

День 6.
Вздовж узбережжя їдемо до Светі Стефана. Це старовинна фортеця на острові, поруч біля берега. Навколо - красиві бухти і пляжі. Купаємось, ночуємо в готелі.
Дистанція за день: 25 км

День 7. Купаємось, ідемо на пішу прогулянку по мальовничих околицях. Переїзд в Будву, дивимось місцеву фортецю. Також, тут є рибний базар, купуємо морепродукти. Ночівля в готелі в бухті Джаз.
Дистанція за день: 20 км

День 8. Прощаємось з морем, їдемо в аеропорт. Виліт в Київ.
Дистанція за день: 20 км

Довжина велосипедної частини маршруту - близько 200 км


Вартість туру: 620 євро + переліт 200 євро)



У вартість туру входить:

• переліт Київ-Тіват-Київ, перевезення велосипедів
• трансфер на автобусі Kotor - Zabjak і потяг Mojkovac - Bar
• проживання в готелях-апартаментах
• харчування(кафе окремо, за бажанням групи)
• вхідні квитки в замки, музеї, заповідники
• квитки на паром через Которську бухту
• послуги інструктора
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі


У вартість туру не входять:


• прокат велосипеда (велосипеди беремо з України)






З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь:

  • 050-641-20-39

скринька:
info{зАвиванець}svitzaochi.com




_____________________________ Адріатичне узбережжя______________________________


ррр





_____________________________ високі гори______________________________


ррр





_____________________________ Тіват______________________________


ррр




_____________________________ Херцег-Нові______________________________


Херцег-Нові - старовинне місто, розташоване на березі Адріатичного моря, на вході в Бококоторську бухту. Герцег-Нові був відомий як Кастельнуово ("Новий замок" по-італійськи) між 1420 і 1797, коли вона входила до складу провінції Албанія Республіки Венеції.
Найвідоміші визначні пам'ятки міста - Морська фортеця (Forte Mare), побудована боснійським королем Твртко I в 1382, Годинникова вежа, побудована австрійцями у XIX столітті, Кривава вежа (тур. Канлі-кула), побудована під час турецької окупації, і православна церква Св. Михаїла Архангела на площі Белавіста, побудована в стилі еклектики). Також знаменитий старовинний Монастир Савіна ("Manastir Savina") - чоловічий православний монастир, заснований монахами, що переселилися з Герцеговини в ХVII столітті. Роком створення першої церкви вважається 1030






_____________________________ Котор______________________________


Старе місто Котора по праву вважається одним з найбільш збережених середньовічних міських центрів на Адріатиці, внесених ЮНЕСКО до списку всесвітньої культурної спадщини. З 1420 по 1797 рік Котор і його околиці знаходилися під управлінням Венеціанської республіки і венеціанське вплив залишилося домінуючим в архітектурі міста.

Міські кріпосні стіни - безперервно будувалися і перебудовувалися з IX по XIX століття. Стіни оточують старе місто і піднімаються на кам'янистий пагорб, біля схилу якого розташувався Котор. Довжина їх становить 4.5 кілометра, висота сягає 20 метрів, а товщина - 16 метрів. На вершині пагорба на висоті 260 метрів над рівнем моря - фортеця «Св. Іоанн »(італ. bastione di San Giovanni).

Міські ворота
Морські ворота (головні) - XVI століття. Ворота, складені з масивних кам'яних блоків, ведуть в прохід в товщі стіни, права сторона якого прикрашена готичним барельєфом XV століття, що зображує Мадонну з Христом, з боків від якої стоять св. Трифон і св. Бернард.
Ворота Гурдіча (Південні) - відокремлені від дороги підйомним мостом над горловиною печери. У дощові дні прісна вода виривається з печери назовні і відтісняє морську воду від стін. У літні дні річковий потік зникає у печері і морська вода знову підступає до воріт.
Річкові ворота (Північні) - побудовані на згадку про перемогу Котора над знаменитим турецьким адміралом Хайруддінов Барбароссой в 1539. Напис над воротами свідчить, що Барбаросса обложив місто з 70 кораблями і 30000 солдатами, але не зміг захопити його.

Княжий палац - XVIII століття. У минулому тут розташовувалася офіційна резиденція венеціанського намісника.
Католицький кафедральний собор Св. Трифона

Годинна башта - 1602 рік. Біля підніжжя вежі встановлений ганебний стовп, перед яким ставили засуджених і зачитували їм вироки.

Палац роду Грегуріна - XVIII століття. У наші дні в будівлі розташований Морський Музей Чорногорії.

Палаци інших знатних родів Котора: Буча (початок XIV століття), Бизант (XIV століття), Драго (XIV-XV століття), Піма (кінець XVII століття), Бескуча (середина XVIII століття).

Кафедральний собор Святого Трифона - 1166 рік. Перебудований після землетрусу 1667 року, коли були зруйновані дзвіниці і частина фасаду. Інтер'єр собору прикрашений фресками роботи грецьких майстрів. На фасаді собору збереглася меморіальна дошка, встановлена ​​в 1925 році на честь тисячоліття з дня коронації першу хорватську короля Томіслава.

Церква Св. Луки - 1195 рік. Спочатку храм був католицьким, але в 1657 році, коли багато православних сховалося в Которі від турецького вторгнення, венеціанська адміністрація міста дозволила їм використовувати церкву для православних обрядів, тому тут два вівтарі - католицький і православний.

Церква Св. Марії на Річці - 1221 рік. Тут зберігаються мощі Св. Осанна Которської, тому городяни часто називають цю церкву «Блаженної Осанной».

Церква Св. Клари - XVIII століття. Тут зберігається бібліотека старовинних рукописних книг, сама древня з яких датується X століттям. Також в зборах є книги, надруковані в кінці XV століття Андрій Палташічем, першим южнославянским книгодрукаря.

Церква Св. Михайла - XIV-XV століття. У дворі церкви зберігається лапідаріум - збори кам'яних різьблених гербів знатних которських пологів.

За межами міських стін можна згадати церква Св. Матвія (1670 рік), побудовану на фундаменті більш ранньої середньовічної церкви, і церква Св. Євстахія (1773 рік) в Доброті.




_____________________________Светі-Стефан______________________________


Светі-Стефан це місто недалеко від Будви, розташоване на острові, тепер пов'язане з материком вузьким насипом, через що його стали називати "​​чорногірською Пальма Дубай".
Фортеця на острові була побудована 1442-му, Форт був оточений стінами, щоб забезпечити захист людей з навколишніх сіл від турків і піратів.




_____________________________ Думрітор______________________________


ррр




_____________________________ Боботов Кук______________________________


ррр




_____________________________ річка Тара______________________________


ррр




_____________________________ Чорне Озеро______________________________


ррр




_____________________________ міст Джурпжевича______________________________


ррр




_____________________________ каньйон Тари______________________________


ррр




_____________________________Будва______________________________


Будва розташована у центральній частині адріатичного узбережжя Чорногорії. Будучи заснованою 2500 років тому, Будва є одним з найстародавніших поселень на берегах Адріатичного моря. Будва і її околиці утворюють Будванську рів'єру — найбільший туристичний центр Чорногорії, знаменитий своїми піщаними пляжами, нічним життям і прекрасними зразками середземноморської архітектури.
По легенді, місто заснували фінікійці. Перша згадка про Будву як про населений пункт Бутоу датується V століттям до Р. Х. Проте в XX столітті при будівництві одного з готелів були виявлені залишки давньогрецького і давньоримського некрополів, найстародавніші фрагменти яких, мабуть, відносяться до середини I тисячоліття до Р. Х.
Більшість пам'яток історії сконцентрована в Старому місті Будви. Розташоване на півострові, який помітно різко виступає в море. Є куточком типово венеціанської й середземноморської архітектури. Попри руйнівні наслідки землетрусу 1979 року, до 1987 року Старе місто було повністю відновлене. Старе місто оточує могутня фортечна стіна і пронизують вузькі звивисті вулиці, які ведуть до міської цитаделі, де нині розташований музей.
Біля цитаделі знаходяться чотири старовинні церкви (а також залишки фундаментів ранньохристиянської церкви):
  • церква Святого Івана (зведена в VII столітті, з подальшими перебудовами) з дзвіницею — архітектурною домінантою міста.

  • церква Святої Марії «ін Пунта» (зведена в 840 році) — єдина будова, що збереглася, від того монастиря, що існував тут колись.

  • церква Святого Сави (XII століття).

  • церква Святої Трійці (побудована в 1804 році) — православний храм, зведений в типово візантійському стилі.






_____________________________пляжі і бухти Чорногорії______________________________


соррі за мій французький, на днях відредагую))
Адріатичне узбережжя Чорногорії, протяжністю 293 км, майже на чверть облаштовано в якості найкрасивіших пляжів самого різного стилю.

У Чорногорії найбільш знамениті пляжі Будванськой Рів'єри. Знову відновлюють свою міжнародну репутацію пляжі Ульцина, Ади Бояни. Бояна - річка, що закінчується з Скадарського озера в Адріатику. На Бояне є дуже красиві острови, звідси назва Ада - річковий острів з всесвітньо відомим пляжем. Великі перспективи можна відзначити у пляжів Барської Рів'єри. Цікава специфіка камерних пляжів Боко-Которської затоки, яким незабаром судилося пережити друге народження. Сьогодні ми розповімо про пляжі Адріатики.

Пляжі околиць Герцег Нові, строго кажучи, не вважаються адріатичними, так як місто знаходиться на берегах Боко-Которської затоки. Однак півострів Луштіца, що знаходиться навпроти Герцег Нові, омивається водами Адріатики і входить в ареал Герцег Нові. Два невеликих пляжу, до 300 метрів протяжності, Порто Роса і Жаніц, пропонують унікальні види на древню фортифікацію, на Боко-Которська затока і на Адріатику.

Будванськая Рів'єра. Найзнаменитіша своїми пляжами Рів'єра Чорногорії. Берег Будванськой Рів'єри розтягується на 38 кілометрів. Умовно пляжі Рів'єри починаються з пляжу Трстено, який знаходиться по дорозі на той же півострів Луштіца, але вже не з боку Боки-Которської, а з боку Адріатики. Невеликий піщаний пляж (100 м) добре укритий від штормів мисом.

Яз - великий пляж, на який виходять поля Грбаль, долини між гірським хребтом і прибережними пагорбами. Від Будви до яза 2,5 км, протяжність Великого пляжу Яз 500 метрів, Малого, нудистського - 300 м. Яз має багато ресторанів, автокемпінг, кілька вілл. На пляжі Яз в Адріатику впадає єдина прісна річка узбережжя, не пересихає в жаркий сезон.

Могрен I і II - найкрасивіший пляж Будви. Вхід платний, на пляжі обладнані кафе, є інший пляжний сервіс. Пляж піщаний, крупного піску гречаного кольору. Загальна протяжність пляжів 350 метрів. Піший шлях на пляж від Старого міста Будва знаменитий скульптурою гімнастки - улюбленого об'єкта для «фотографування на пам'ять». Пляжі назвали на честь іспанського морського вовка Могріня, вибрався в цьому місці на берег після корабельної аварії. Могрен II зараз облюбували нудисти і любителі пірнати зі скель.

Острів Св. Нікола, навпаки Будви. Реконструюється пляж. Острів має безліч малих прихованих бухт.

Завалу - маленький піщаний пляж, 80 м, перед тунелем в Бечічі з боку Будви. Тут же є ще кілька ресторанів - пляжів, метрів за 10-15 кожен.

Бечічі і Рафаиловичи. Вважається найдовшим пляжем (1950 м, разом з прилеглими Рафаїлович 2,5 км). Сервіс пляжів забезпечується сервісом готелів, що знаходяться на першій лінії від моря, і самостійними кафе і ресторанами. На пляжі Бечічі пропонуються водні лижі на тросових буксирі. Пляж дрібногальковий або піщаний. У Рафаїлович купатися можна серед красивих скель.

Каменово. Піщаний пляж 330 метрів, за Рафаїлович. Зараз пляжі Рафаиловичи - Бечічі пов'язують пішої дорогою, пробитою через скелі. Демократичний і приємний піщаний пляж.

Пржно - пляж 260 метрів, пісок. Знаходиться поруч з мальовничим приморським селищем.

Кралічіна плажа (Пляж Королеви) піщаний платний VIP пляж, поруч із пляжем Мілочер. Протяжність 120 метрів, оточений оливковими і кипарисовими гаями, являє собою красиву малу лагуну.

Святий Стефан - це два піщано-галькових пляжу, розташовані з двох сторін від острова - готелю Святий Стефан. Протяжність пляжів 700 метрів. Святий Стефан.

Дробовим Песак пляж між Святим Стефаном і Режевічі в бухточке 240 метрів. На пляжі є джерело мінеральної води. Історичне місце: тут збиралися глави племені Паштровічі, задумуючи свої військові операції.

Перажічі До - малий пісочний пляж між двома скелями під монастирем Режевічі.

Петровац - має піщаний пляж 600 метрів. Пляж не широкий, але дуже привабливий морським виглядом і прибережними горами. Вважається одним з найкрасивіших пляжів Будванськой Рів'єри.

Лучице. Піщаний пляж, 220 м, на видаленні 500 метрів від Петровца в сторону Бара.

Буляріца знаходиться в 1 км від Петровца в бік міста Бар. Протяжність пляжу 2000 метрів. Уздовж пляжу є автокемпінги.

Барська Рів'єра знаменита великим гальковим пляжем Сутоморе. Інші пляжі Рів'єри: Чань, Жукотіца, Црвена Плажа, Перянска плажа, Кралічіна плажа та інші. Пляжі кам'янисті або галькові, зрідка піщані.

Добрі Води, Утіха й інші селища від Бара в сторону Ульциня мають кам'янисті або галькові малі пляжі. Іноді скелі пляжів утворюють химерні гроти з дуже красивими видами морського прибою. Улюблене місце нирців зі скель і любителів підводного полювання.

Ульцинськая Рів'єра знаменита найбільшим пляжем Адріатики, Велика Плажа. Цей пляж знаменитий, крім своєї протяжності близько 13 км. Він унікальний своїм дрібним якісним піском, який містить велику кількість йоду і різних солей, ідеальне місце для лікування ревматизму і деяких шкірних захворювань. Унікальний своєрідним ландшафтом. Пісок пляжу до 300 метрів ширини знаходиться майже в одній площині з морем, що дає відпочиваючим можливість насолоджуватися своєрідною перспективою морського виду і берегової лінії. Уздовж усього пляжу з боку материка розташовуються природні ліси і рукотворні парки. У Ульцине є ще два великих пляжу. Крім того, Ульцинь відомий деякими малими скелястими і піщаними пляжами в районі міста, піску яких так само приписують лікувальні властивості.