28 квітня - 2 травня
Гора-Кузня і Долина привидів
(Ангарський перевал - Північна Демерджи - Хапхальська ущелина - водоспад Джур-Джур - Південня Демерджі - Долина Привидів- Алушта)
27-го квітня о 22.49 відїжджаєм з Києва потягом №282(зустріч на вокзалі о 22.00) в Сімферополь прибуваємо 28-го квітня о 13:00.
З вокзалу їдемо на тролейбусі на Ангарський перевал. Тут починається піша частина маршруту.
Стежкою через ліс, потім повз мальовничі скелі, піднімаємось на стоянку МАН. Тут влаштовуємо першу ночівлю.

Друго дня піннімаємось на плато демерджі яйли, північну Демерджі. Кримське високогір*я в травні це чарівне поєднання килиму з крокусів і підснідників, сон-трави і сніжників, що місцями залишились після зими.
Після обіду починаємо спускатись в Хапхальську ущелину. Рухаємось вздовж річки Улу Узень до найбільшого водоспаду Криму Джур-Джур. Купаємось у водоспаді:)
Далі йдемо на туристичну стоянку Джурла біля одноіменного водоспаду. Тут зупиняємось на ночівлю.

Третього дня піднімаємось на Південну Демерджі, спускаємось через Долину привидів до руїн фортеці Фуна. Звідси на тролейбусі їдемо в Алушту. Дегустуємо місцеве вино, купаємось на морі. На ночівлю стаємо на березі моря біля Професорського уголка.

Четвертого дня купаємось, повертаємось в Алушту, на тролейбусі їдемо в Сімферополь. о 20:30 сідаємо на 28 потяг.

3-го травня о 10:20 прибуваємо до Києва.


Вартість туру: 1150 гривень


У вартість туру входить:

• квитки на поїзд Київ - Сімферополь - Київ
• трансфер тролейбусом Сімферополь - Ангарський перевал
• трансфер тролейбусом Лучістоє - Алушта
• трансфер тролейбусом Алушта - Сімферополь
• послуги 2-х гідів інструкторів
• харчування згідно програми
• групова медична аптечка
• страховка на весь час подорожі

У вартість туру НЕ входить:

• прокат спорядження(намет, спальник, наплічник, килимок)
• постіль у поїзді(у кожного буде спальний мішок)

"На східній околиці алуштинського амфітеатру знаходиться знаменита Долина привидів і хаос на схилі гори Демерджі - пам'ятник природи державного значення. Схили гори вкриті химерними кам'яними статуями, що нагадують не то людей, не те тварин, а частіше вежі, колони. У вечірній і нічний час фігури вражають своїми фантастичними контурами. На південному краю гори одна з фігур вивітрювання з боку тролейбусної траси нагадує жіночий бюст. Туристи називають її "профілем Катерини II". Однак поблизу це кам'яна статуя ніякої схожості з людською фігурою не має - скоріше воно нагадує голову сфінкса.

Особливо багато химерних пірамід, стовпів, грибів, веж на південно-західному схилі гори Демерджі, у Долині привидів. Один із стовпів - Велетень - являє собою кам'яну громаду діаметром до 5 м, здіймається вгору на 25 м. По боках його громадяться стовпи і колони менших розмірів, висотою до 10-20 м. Подібних кам'яних "привидів" тут більше сотні. Кам'яні статуї нагадують ідолів, ченця в капюшоні, дивовижну птицю, фантастичних тварин, кріпосні бастіони ... У вершини Демерджи вивітрюванням ще не "оброблені" повністю чергові статуї: наче в майстерні скульптора вони пройшли лише чорнову, попередню обробку; видали ці стовпи нагадують гігантські копалини белемніти - "чортові пальці". Тут ми знову опиняємося в казковому кам'яному місті. Скелі, постійно обдуваються вітром, порізані нішами і ячеямі. У деяких кручах їх так багато, що вони схожі на гігантські бджолині стільники.


Вершина Демерджи піднято на 1240 метрів над рівнем моря. Рівна майданчик вкрита густою високою травою, що налаштовує на відпочинок. Кругом вражаюча тиша настала, далеко осторонь залишилися галасливі дороги. На заході видно Ведмідь-гора, ще далі в блакитним серпанку - зубчаста корона Ай-Петрі. На сході розрізняється плоский і довгий мис Меганом, перед ним схожа на цукровий голову конічна скеля Сокіл у Нового світу, під Судаком.

Часом в результаті землетрусів на вивітрилися схилах гір відбуваються грандіозні обвали, що формують величезні кам'яні хаоси. Такий і хаос, що виник по сусідству з Долиною привидів в результаті обвалів 1894, 1968 і 1982 рр.. Велика територія вздовж крутого схилу Демерджі виявилася захаращеному хаотичним навалом гострокінцевих конгломератових брил; деякі з них - завбільшки з триповерховий будинок. Загальний же обсяг глибового хаосу перевищує 4 млн. кубометрів. Це - ціле кам'яне "море".

Великий науковий інтерес представляють собою галька і валуни тутешніх конгломератів. Це найдавніші породи, вік яких визначається в 800 мільйонів - 1,1 млрд років. Вони зустрічаються тільки тут - загадки геологічної історії і передісторії Криму.

Урочище Демерджи незмінно приваблює своєю первозданною красою і вчених, і туристів, і кінознімальних групи."