15-17 квітня (Великдень)
Море, гейзер і священна гора
Маршрут: (Мелітополь - Камяні могили - Мелітополь - Новоолексіївка - Генічеськ - термальні джерела - Новоолексіївка)




Пропонуємо поїхати в одне з найбільш загадкових місць України - Кам’яну могилу.
Крім того, в неділю відвідаємо термальні джерела на Арабатці, можна буде покупатись в Азовському морі, а тоді відігріватись в гарячій цілющій воді, що гейзером б’є з-під землі

З Києва виїжджаємо в п'ятницю о 19:45 потягом Київ-Мелітополь № 012

День 1.
О 06:17 ранку прибуваємо у Мелітополь. Збираємось, вирушаємо у напрямку села Терпіння. Весь день катаємось по околицях Кам’яної могили, подивимось наскельні малюнки, яких багато у гротах цього дивовижного місця.
Ночівля на березі річки Молочна біля заповіднику.
дистанція за день - 30 км

День 2.
Зранку повертаємось у Мелітополь, звідки о 10.00 виїжджаємо в Генічеськ електричкою №6701
Їдемо до термальних джерел, влаштовуємось на ночівлю, гріємось у теплій воді. Поруч - Азовське море, тож можна буде робити контрастні ванни.
дистанція за день - 55 км

День 3.
Купаємось, дивимось зеро Сиваш, ввечері їдемо у Новоолексіївку і о 18:53 сідаємо на потяг 012 П Новоолексіївка - Київ-Пасажирський
дистанція за день - 40 км


Вартість туру: 1250 гривень
* прокат велосипеду - плюс 200 грн до ціни
* прокат туристичного спорядження - плюс 120 грн до ціни



У вартість туру входить:
• квитки на потяг Київ-Мелітополь і Новоолексіївка-Київ (плацкарт)
• проїзд в електричці з Мелітополя до Генічеська
• послуги інструктора
• харчування згідно програми
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі


У вартість туру не входять:
• харчування в поїзді
• прокат велосипеда і спорядження
• постіль в поїзді (у кожного буде спальний мішок)

З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь:
  • 067-789-98-22
  • 093-745-00-98
  • 093-767-00-71
  • ICQ: 356339367
  • ICQ: 164788709
скринька: svitzaochi {зАвиванець} ukr.net



__________Щасливцево, термальні джерела___________




У 1967-му році на Арабатській косі випадково натрапили на термальні води, коли шукали газ. З кілометрових свердловин почали бити гарячі джерела – температура більше 40-ка градусів. Вода насичена йодом, бромом, сірководнем і хлоридом натрію. Одеський інститут курортології та японські(і британські)) ) вчені підтвердили лікувальні властивості підземних потоків.
Найкраще тут купатись ранньою весно, коли ще прохолодно надворі. Вражаючий контраст від купання в 40 градусному гейзері і холодному Азовському морі, що в 60 метрах.

__________Кам'яна могила ___________


Кам'яна Могила — світова пам'ятка древньої культури в Україні поблизу Мелітополя (с. Терпіння) у Запорізькій області над річкою Молочною, Національний історико-археологічний музей-заповідник. Це останець пісковика Сарматського моря третинного періоду. Пізніше, коли виникло Понтійське море, на цьому місці утворилися вапнякові відкладення. Згодом море зникло, запанувала пустеля. Коли танув льодовик, «велика вода» утворила долини рік і велетенські вимивини, над долиною постав великий острів. З часом утворився кам'яний пагорб, під впливом води та вітру його плити набули дивовижних обрисів. На багатьох з них можна побачити відбитки рослин та молюсків Сарматського моря. Упродовж років у цьому кам'яному «панцирі» утворювалися печери і гроти, які стародавні люди мали за святилища. Саме сюди приходили перед полюванням первісні мисливці, щоб вершити свої таїнства.
Кам’яна могила займає площу близько 3-х гектарів, висота останця сягає 12 м, кількість плит пісковику перевищує 3 тисячі. Великий кам’яний пагорб в степу приваблював давніх людей як явище надзвичайне, фантастичне; його виникнення залишалося для них таємницею. Очевидно, що саме з цих причин первісні люди обожнювали пагорб і перетворили його на місце поклоніння своїм богам, здійснення культових обрядів, зображення сакральних малюнків. Потрібно зазначити, що у давніх народів існував релігійний культ гори, яка ототожнювалася з житлом богів.
Особливу увагу і наукові дискусії викликають численні зображення, що нагадують давні письмена, які датують дошумерським періодом. Зокрема, сучасний російський шумеролог, професор А.Г. Кифішин стверджує, що ним прочитані деякі написи з гротів Кам’яної могили, він датує їх VII-III тис. до Р. Х. і знаходить паралелі з написами на глиняних табличках міста-держави Ур в Месопотамії (нині – Ірак) та шумерського міста Шуруппак на р. Євфрат. Крім того, вчений виявив палеолітичну карту річок України, на якій позначені Дніпро, Південний Буг, Дністер, Молочна. Висновок А.Г. Кифішина – Кам’яна могила могла бути важливим святилищем протошумерських племен, збирачем важливої інформації для формування і розвитку багатьох етносів та культур.

__________Арабатська стрілка___________


Арабатська Стрілка або Арабатська коса - вузька і довга коса, що простягнулася майже на 120 км від Генічеська у Херсонській області до Керченського півострова Криму. Це найдовша коса в Європі, що складається, в основному, з черепашнику. Вона відокремлює затоку Сиваш від Азовського моря. Ширина Арабатської Стрілки варіює від 270 м до 8 км.
На півночі коса відокремлена від материка вузьким Генічеському протокою, який утворений двома ще більш вузькими протоками «Тонкий» і «промоїна». Генічеський протоку сполучає води Сиваша і Азовського моря. У підстави Арабатськой Стрілки біля Керченського півострова знаходиться Арабатську затоку.
В адміністративному відношенні південна частина Арабатської Стрілки належить Автономній Республіці Крим, а її північна частина - Херсонської області. Уздовж коси розташовані села Генічеська гірка, Щасливцево, Стрілецьке.
Сьогодні Арабатська Стрілка - це унікальне місце відпочинку та оздоровлення. Теплі води дрібного Азовського моря, які влітку прогріваються до плюс 29 градусів на мілководних місцях, цілюще повітря, насичене іонами йоду і брому, роблять косу неповторною і привабливою для туристів.
Північна, ширша і піднесена частина Арабатської Стрілки, містить озера Чекракское і Генічеське, в яких ведеться видобування солі.
Протягом 16-го і 17-го століть косу неодноразово використовували для нападів на Крим спочатку запорізькі, потім донські козаки. Вона багато разів ставала місцем військових дій. Тут знаходиться Арабатська фортеця (Арабат).
В даний час по Арабатській Стрілці проходить шлях з Генічеська на Керченський півострів Криму.

[/center]