24-26 серпня(День Незалежності)
(Сколе - вдп. Кам'янка - Сколівські Бескиди - Тустань - гора Парашка - Східниця - Борислав -Трускавець)На День Незалежності їдемо в Карпати! Маршрут побудований так, щоб спусків було більше, ніж підйомів. Унікальні села в довгій і нетуристичній долині верхів'я річки Стрий, 2 водоспади - Гуркало і Кам'янка, фортеця Тустань - за 3 вихідних дні проїдемо багато цікавих місць. Пішки сходимо на найвищу гору хребта - Парашку(1271 м)

013 К
Київ-Пасажирський - Турка
Відправлення п'ятниця, 23.08.2019 17:11
Прибуття субота, 24.08.2019 05:15

1 день
Прибуваємо в Турку, через Стоділку, Ісаї, Ластівки, Коритище, Новий Кропивник і Рибник їдемо до фортеці Тустань. Весь час, крім підйому до Тустані, їдемо долиною річки Стрий вних по течії.
Дистанція за день: 60 км

2 день.
Піднімаємось до водоспаду Гуркало. Залишаємо речі в таборі і радіально на пів-дня йдемо на гору Парашка(1271 м) - найвищу вершину Сколівських Бескидів.
Дистанція за день: 20 км на велосипеді і 10 км пішки

3 день
Їдемо до Камянського водоспаду по красивій лісовій дорозі між гір. Спускаємось у Стрий, вечірнім поїздом повертаємось у Київ

Загальна дистанція близько 120 км

Фото з попередньої поїздки тут: https://plus.google.com/u/0/photos/112262648895054911908/albums/6103486149649949761

Вартість туру: 1945 гривень
прокат велосипеда і шолому - плюс 390 грн до ціни
прокат туристичного спорядження - плюс 240 грн до ціни

У вартість туру входить:
квитки на потяг Київ - Турка і Стрий- Київ (плацкарт)
вхідні квитки
харчування (сніданок, вечеря - гаряча їжа, обіди - бутерброди-сухофрукти)
послуги інструктора
групова медична аптечка
групова велосипедна аптечка
страховка на весь час подорожі

У вартість туру не входять:
прокат велосипеда і спорядження

З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь або скористайтесь формою знизу:

  • 050-641-20-39

скринька:
svitzaochi {зАвиванець} ukr.netТустань


У с. Урич Сколівського району (Львівської області), у IX–XIII ст. існувало наскельне місто-фортеця Тустань. Наскельну фортецю Тустань, і взагалі поняття наскельної архітектури науковому світові відкрив Михайло Рожко. Саме він досліджував пам'ятку з 1971 р. Наскельний комплекс Тустань розміщений поблизу теперішнього села Урич, у передгірній частині Українських Карпат з висотами від 500 до 900 м над рівнем моря. Тустань існувала на трьох скельних групах: Камінь, Острий Камінь та Мала Скеля і була єдиним оборонним комплексом. Відомо, що станом на XIV ст. це була величезна територія волості, яка контролювала 3 карпатські перевали. Основне ядро тієї забудови в XIII–XIV століттях був на території сучасного села. Тустань виникла у IX ст. як оборонно-митний пункт на трансконтинентальному шляху торгівлі шовком Португалія – Китай. Тут також проходив соляний шлях з Дрогобича до карпатських перевалів. Купці, здійснюючи тривалі та небезпечні мандри, мали змогу тут відпочити. Натомість залога Тустані брала з них мито.
Назва фортеці походить від словосполучення «тут стань» – кожен, хто приходив сюди, повинен був зупинитися тут, сплатити данину, виявити наміри, і лише тоді йти далі. Безпосередньо на території фортеці проживали виключно її оборонці – невеликий, добре вишколений чоловічий гарнізон. Мешканці окольного граду ховалися на території фортеці у випадку нападу ворога.
Фортеця неодноразово горіла, але, як Фенікс, знов і знов відроджувалася. Нам відомо 5 будівельних періодів, коли її зовнішній вигляд повністю змінювався не лише за своїми розмірами, але і за висотою і характером дерев'яних конструкцій, зведених на скелях. Тустань занепала через зміну торговельних шляхів.
З метою збереження та раціонального використання наскельного оборонного комплексу міста-фортеці в 1994 р. тут створений державний історико-культурний заповідник «Тустань». Наскельна фортеця Тустань – пам'ятка історії, археології, архітектури та природи, яка не має аналогів у Європі.


водоспад Кам'янка


гора Параска