1-7 травня
Півострів Тарханкут
(Красноперекопськ - Роздольне - Бакальська коса - Міжводне - Чорноморське - Джангуль - мис Тарханкут - урочище Атлеш - Окунівка - Штормове - Євпаторія)




Західний берег Криму в травні - це квітучі степи, сотні кілометрів незаселеного узбережжя з мальовничими скелями і бухтами. Це практична повна відсутність автомобілів і ґрунтові дороги, що проходять над самим морем. Це тисячі весняних степових квітів і спів пташок. Це сильні вітри, що гуляють над морським і степовим простором(головна інтрига - вітер в спину, чи в обличчя:) ) Це смарагдове море, що хлюпочеться об білосніжні скелі й пляжі.

Травневі свята - ідеальний час для катання по Тарханкуту. Степ - цвіте, море - вже можна купатись, людей і авто - дуже мало. Отож .поїхали! Розклад поїздки по днях:

0 день
З Києва виїжджаємо 30 квітня о 18.00 потягом №28,

1 день
В Джанкой прибуваємо о 8 ранку. Електричкою Їдемо в Красноперекопськ, де починається наш маршрут. Спочатку їдемо по сільгоспземлях, де вирощують рис. Тут одне з небагатьох в Україні місць, де він росте. Вздовж Каркінітської затоки доїжджаємо до Бакальської коси, де й заночуємо на березі Чорного моря.
дистанція за день - 70 км

2 день
Об'їжджаємо Бакальське озеро, далі понад берегом, ґрунтовими дорогами рухаємось на південь. Праворуч від дороги весь час море) Ночуємо в районі мису Чорний.
дистанція за день - 55 км

3 день
В селі Чорноморське докупляємо припаси, їдемо далі вздовж моря. Береги стають вищими, з'являються скелі.
Ми виїжджаємо в найкрасивіші місця Західного узбережжя. Білосніжні скелі контрастують з смарагдовим морем, хвилі і вітер утворили численні фігури в скелях. Ночуємо в одній з бухт урочища Джангуль
Дистанція за день - 50 км

4 день
Через Оленівку виїжджаємо на мис Тарханкут. Тут хвилі вимили мальовничий грот. Купаємось, їдемо в урочище Атлеш - одне з наймальовничіших місць Тарханкуту. Влаштовуємо пів-дньовку. Купаємось в морі. Ночуємо на березі моря
дистанція за день - 25 км

5 день
Рухаємось далі вздовж мальовничого узбережжя до озера Донузлав. переправляємось на вечірньому паромі на протилежний бік затоки. Ночуємо на березі моря на косі.
дистанція за день - 50 км

6 день. Вздовж моря їдемо в Євпаторію, дивимось городище Айрчі, центр Євпаторії, Вірменьку церкву і старовинну мечеть Джума-Джамі. О 17.15 їдемо електричкою в Сімферополь, в 20.15 сідаємо на 28 потяг, що прибуває в Київ об 11 ранку наступного дня
дистанція за день - 45 км

7 день - день запасу.

ЦЕЙ ТУР МОЖНА ПРОДОВЖИТИ, ДЛЯ ТИХ ХТО ВІДПОЧИВАТИМЕ ДО 12 ТРАВНЯ ПОЇЗДКОЮ "ПЕЧЕРНІ МІСТА КРИМУ" ПРИ ЗАМОВЛЕННІ ДВОХ ПОЇЗДОК ПІДРЯД - ЗНИЖКА 200 ГРИВЕНЬ!

Вартість туру: 1450 гривень

* прокат велосипеда і шолома - плюс 200 грн до ціни


* прокат спорядження (намет ,спальник, килимок, велобаул)- плюс 100 грн до ціни




У вартість туру входить:

• квитки на потяг Київ-Джанкой і Сімферополь-Київ (плацкарт)
• трансфер Євпаторія - Сімферополь
• доставка велосипедів на вокзал і з вокзалу в Києві
• послуги інструктора
• харчування згідно програми
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі

У вартість туру не входять:

• прокат спорядження
• постіль в поїзді (у кожного буде спальний мішок)





Bike route 1978573 - powered by Bikemap


Бакальська коса


Бакальська коса Піщана коса, що відокремлює Бакальське озеро від Каркінітської затоки Чорного моря. Видається в море на 8 км, ширина в середній частині складає приблизно 30-50 м. З 1972 р. має статус природно-ландшафтного заповідника. Заповідник займає основну частину території та акваторії - 1440 га. До нього відносяться Бакальське озеро з його прибережною смугою, велика частина аквального комплексу і території самої Бакальської коси. Площа, де ведеться регульоване рекреаційне обслуговування відпочиваючих, займає 87 га суші і 100 га аквакомплексу. Завдяки широким піщаним пляжам і дрібному морю вважається прекрасним місцем для дитячого відпочинку і занять водними видами спорту.


урочище Джангуль



урочище Джангуль - обвальне узбережжя на заході Тарханкутського півострова недалеко від села Оленівка. Являє собою обвали різноманітної форми, осипи, величезні зсувні масиви, що надає узбережжю дикий, суворий вигляд. Виглядає урочище так, ніби тут займалися великим будівництвом діти гігантів: своїми "лопатками для піску" вони відрізали величезні скиби берега і трохи відсували їх у море, залишаючи стояти сторч.
Джангульське обвальне узбережжя оголошено заповідником, воно зачаровує своєю первозданною красою. Тут же знаходиться заказник "Джангуль". Джангуль в кінці весни - початку літа дуже красивий - зелень рідкісних кримських рослин і чагарників покриває майже всю його площу. Хороший Джангуль і тим, що надає туристам численні прекрасні місця для відпочинку. Джангульське обвальне побережжя являє собою зсувні траси, що переходять у стрімку 60-метрову стіну, обривається над морем. Назва Джангуль в перекладі з мови середньовічних східних поетів фарсі можна перекласти як "Квітка Душі".


урочище Атлеш




урочище Атлеш (перс. "Атеш" - вогонь) - дуже мальовничий скелястий берег моря в південно-східній частині мису Тарханкут. Висота скель досягає тут 30-40 м, берег рясніє різноманітними бухтами і гротами. Мис Великий Атлеш являє собою сорокаметрову арку з печерами, до яких ведуть вирубані в скелі сходи. Тут знаходиться риболовецьке підприємство, яке зараз перепрофілюють у сучасний дайвінг-центр. Мис Малий Атлеш пронизує наскрізний тунель довжиною майже 100 м. Ентузіасти створили тут підводний музей радянської скульптури "Алея вождів". Трохи далі знаходиться природний басейн "Чаша любові" - популярне місце купання.


Чаша Кохання


Чаша Кохання - це закритий природний басейн наповнений морською водою в скелястому березі діаметром близько 20 метрів, під водою з'єднується з морем 6-метровим тунелем на глибині 4 метри. У тиху погоду вона нагадує гігантську ванну-джакузі. Ще в Древній Тавриці, коли тут були античні поселення, перед весіллям закохані повинні були стрибнути в басейн Чаші Любові з чотирьох різних сторін і якщо їх руки не роз'єднувати, то весілля відбулося, а, якщо руки роз'єднувати, то весілля скасовували. Чаша Любові часте місце зйомок фільмів, музичних кліпів, рекламних роликів. Так з підводного тунелю Чаші Любові пропливали герої фільму «Людина-амфібія» Іхтіандр і Гуттієре.


Тарханкутський маяк


Тарханкутський маяк - прекрасно збережений і досі функціонуючий 200-річний маяк, встановлений на самій західній частині Кримського півострова - мисі Тарханкут. Імовірно, маяк на цьому небезпечному з точки зору судноплавства місці існував ще в античні часи. Нинішня вежа заввишки 42 м була побудована з білого інкерманського вапняку в 1816 р. Завдяки відмінній якості будівництва досі спорудження вимагало лише косметичного ремонту. У 1851 р. маяк мав13 лампами з рефлекторами, у 1862 р. освітлення було покращено і поширювалося на 12,4 милі. Під час туману подавався звук пневматичної сирени або вироблялися удари в дзвін. Всі споруди збереглися, з дозволу адміністрації можна піднятися на вежу, подолавши 142 сходинки чавунної гвинтових сходів.


озеро Донузлав


Донузлав - солоне озеро, розташоване на західному узбережжі Криму, поряд з селищем Мирний. За звичкою його називають озером, хоча це вже морську затоку. При будівництві військово-морської бази на Донузлаві в радянські часи пересип розрили для проходу кораблів.
Озеро стало своєрідною цікавинкою цих місць, його довжина близько 30 км, а глибина 27 м. Своєю витягнутою формою Донузлав різко відрізняється від усіх інших кримських озер. Деякі вчені висловлюють припущення, що це гирлі стародавньої потужної ріки. Потім в результаті геологічних і кліматичних змін ця річка перестала текти в Крим. А глибоке гирло залишилося, перетворившись спочатку в морську затоку (лиман), а з утворенням пересипу - в озеро. А потім людина знову зробила озеро затокою. В районі Донузлава дмуть постійні вітри, тому акваторію озера облюбували любителі віндсерфінгу і кайтбордінгу. І на озері, і на морі стоять наметові табори прихильників катання на парусній дошці, вони тут регулярно тренуються і влаштовують змагання.


мис Тарханкут



мис Тарханкут - західна частина Кримського півострову, завершена на південному заході Тарханкутським рогом. Площа 1 550 км². Тарханкутський півострів складається головним чином з неогенових вапняків. Він являє собою хвилясту рівнину до 179 м висоти, розчленовану долинами і балками. У понижених дільницях солоні озера (Донузлав та інші)
Оскільки річок, промислових об'єктів чи портів навколо нема, то вода дуже прозора. Прямовисні білі скелі мису в поєднанні з блакитною, прозорою водою моря створюють характерний та дуже гарний пейзаж мису. Висота узбережжя в середньому біля 6 метрів, але біля Джангуля досягає і 40-60 метрів заввишки. Берегова лінія мису порізана невеликими скелястими бухтами, іноді з важкодоступним виходом до моря, а до деяких з них дістатися можна тільки плавом. Під водою величезна кількість тунелів, гротів і печер, різноманітних за формою та протяжністю..


Євпаторія


Євпаторія - приморський місто-курорт в західній частині Криму. У давнину на цьому місці існувало грецьке місто Керкінітіда, загибле в II-III ст. до н.е. Нова історія почалася в 1475 р., коли османи спорудили фортецю Гезльов (Кезльов), значно розширивши і зміцнивши її в XVI в. Нинішню назву на честь понтійського царя Мітрідата VI Євпатора місто отримало в 1784 р. після завоювання Криму Російською імперією.На початку. XIX століття був побудований новий порт, місто стало центром кримських караїмів і почав розвиватися як курорт. У старому місті частково збереглася історична забудова. По береговій лінії розташовані численні дрібнопіщані пляжі. Навколишні озера-лимани використовуються для грязелікування, відкриті джерела мінеральної води. Найвідоміші памятки міста - караїмські кенаси і мечеть Хан-Джамі.
Ханська мечеть Джума-Джамі (Хан-Джамі) - найбільший і величний мусульманський храм Криму. Закладена в 1552 р. при ханові Девлет I Герая. Проект мечеті хан замовив в Стамбулі видатному грецькому архітектору Ходжі Синану, автору Блакитної мечеті у Стамбулі і безлічі інших прекрасних храмів. Названа Джума-Джамі (П'ятнична мечеть) на честь Святої п'ятниці як соборний храм, в якому всі кримські хани оголошували фірман - отримання від турецького султана права на Кримське ханство. З роками мечеть піддавалася неодноразовим переробкам, але досі нагадує силуетом стамбульську Св. Софію. У 1962-85 рр.. була проведена реставрація і відновлені два мінарети, що обрушилися на початку XIX ст. в результаті землетрусу. До 1990 р. тут розміщувався музей атеїзму. Зараз храм повернуто віруючим, проводяться екскурсії.


дороги Тарханкуту з висоти:




часина фотографій авторства Nika Shmeleva. За посиланням звіт з цього маршруту з фотографіями.