27 вересня - 1 жовтня 2012 року
Словаччина. Країна замків і печер
Маршрут: Prešov - Šarišský hrad - Hrad Plaveč - Stará Ľubovňa - Belianska Jaskyna - Tatranská Lomnica - Kežmarok - Spissky Stvrtok - Levoča - Spišská Kapitula - Spišský hrad)
День1
Ужгород - Prešov - Šarišský hrad
Ночівля на галявині з видом на замок
Дистанція - 15 км (плюс 100 км на бусі)

День 2
Šarišský hrad - Hrad Plaveč - Stará Ľubovňa
Ночівля на галявині з видом на замок
Дистанція - 55 км

День 3
Stará Ľubovňa - Belianska Jaskyna
ідемо на екскурсію в печеру
ночівля біля підніжжя Високих Татр
Дистанція - 36 км

День 4
Belianska Jaskyna - Tatranská Lomnica - Kežmarok
цього дня піднімаємось на канатній дорозі на Ломніцкий штіт - найвищу точку Словаччини
ночівля
Дистанція - 25 км

День 5
Kežmarok - Spissky Stvrtok - Levoča - Spišská Kapitula - Spišský hrad
ночівля біля фортеці
Дистанція - 50 км

День 6 (або вночі)
Spišský hrad - Ужгород
Дистанція - 100 км на бусі

Загальна дистанція велосипедного маршруту - 250 км

Вартість туру: 370 євро.
ціна розраховувалась для групи в 10 людей і не є остаточною

У вартість туру входить:

• трансферт Ужгород - Кошице і Спіш - Ужгород бусом
• вхідні квитки в замки
• плата за 2 ночівлі в кемпінгах
• послуги гіда-велоінструктора
• харчування згідно програми
• групова медична аптечка
• групова велосипедна аптечка
• страховка на весь час подорожі


У вартість туру не входять:

• харчування в поїзді і бусі
• прокат велосипеда і турспорядження
З питаннями, уточненням та бажанням приєднатись до поїздки звертайтесь:

 • 067-789-98-22
 • 093-745-00-98
 • 093-767-00-71
 • ICQ: 356339367
 • ICQ: 164788709

скринька:
svitzaochi {зАвиванець} ukr.net


Карта Маршруту:

Веломаршрут 1745953 - powered by Bikemap

Стара Любовня (словац. Stará Ľubovňa) — місто на Спиші над р. Попрадом, розташоване на півночі східної Словаччини на українсько-словацько-польському етнічному пограниччі.
Вперше згадується у 1292 році. У 1412 — 1772 Стара Любовня була головним містом 15 спиських міст, відданих 1412 угорським королем Жигмонтом Польщі. 8 листопада 1918 тут створилася Народна рада місцевих русинів-українців, яка висловилася за приєднання до Української держави.
З культурних памяток варто виділити: середньовічний замок, музей, скансен, гімназія. У місті є 3 римо-католицькi костели: костел св. Мікулаша з кінця 13 ст., костел св. Петра і Павла з 1999 р., костел св. Йозефа з 1943 р.


Плавецький град (Plaveč hrad)
Замок був побудований близько 1294 як прикордонна фортеця. Він був побудований дворянином Арнольдом, сином Дітріха Спиш, З самого початку замок було викладено каменю. Своїм імям замок завдячує гербу Polovcov (плавці),
У другій половині п'ятнадцятого століття під час гуситських битви замок захопили гусити на чолі з лідером Петром Аксамітом .
Під час повстання Георга I. Ракоці замок був у руках повстанців. У вісімнадцятому століття , коли фортеця втратила військове значення, його починають пристосовувати під житла.
Сьогодні від колись розкішної резиденції збереглись лише залишки високих стін житлових крил і обороні гарматні бастіони в північній частині колишнього замку.Кежмарок (словац. Kežmarok) — місто в Словаччині, Кежмарському окрузі Пряшівського краю. Розташоване в східній частині Словаччини під Високими Татрами, на автошляху Попрад- Стара Любовня. У 2008 році місцевий протестантський дерев'яний костел з 1717 р. занесено до списку ЮНЕСКО.
Історичний центр міста завдяки багатьом утримуваним куьтурним пам'яткам має середньовічний характер і становить міську пам'яткову резервацію - заповідник.
 • пізньоготичний замок та міська фортеця з 15. ст.

 • ратуша в стилі класицизму з 1461 р., перебудована в 1799 р.

 • протестантський ліцей з біблотекою, в якій знаходиться більш ніж 150 000 історичних книг, серед яких є унікальні екземпляри

 • редута з міською бібліотекою

Храми
 • протестантський артикулярний дерев'яний костел найсвятішої Трійці з 1717 р., занесений до списку ЮНЕСКО.

 • пізньоготичний римо-католицький костел св. Хреста з 1444-1498 рр., тзв. «базиліка мінор»

 • римо-католицький костел з 1772 р.

 • новий протестантський костел з 1879 - 1892 рр. у маурському стилі, пам'ятка культури національного значення
Левоча (словац. Levoča) — місто в Словаччині, Левочському окрузі Пряшівського краю. Розташоване в східній частині Словаччини, на автошляху Пряшів- Попрад- Жиліна. У 2009 році історичний центр міста занесено до списку ЮНЕСКО.
Історичний центр міста завдяки залишкам фортеці та багатьом утримуваним куьтурним пам'яткам має середньовічний характер. Найвизначнішою пам'яткою міста є Собор св. Якуба з кінця 14 ст. з 11 готичними та ренесансними вівтарями, в тому числі головним вівтарем св. Якуба з 1507-1518 рр.- найвищий готичний дерев'яний вівтар (висота 18,62 м)- твір майстра Павла з Левочі. Інші пам'ятки:
Площа майстра Павла з більш ніж 60-тьма будинками з 14-15. ст., в тому числі Будинок майстра Павла, Будинок Турзо, Будинок Маріаші.
Левочська ратуша з 15.ст., частина якої служить як експозиція Спишського музею
«Клітка ганьби» з 16.ст. на карання деліктів
«Великий жупний дом» з 1806-1826 рр.
міський театр з пол. 19.ст.
міська фортеця (збереглися sa 4/5 з 2,5 км).
залишки старої фортеці на місці над Марянською горою тзв. «Бург» або «Град»
гімназіяльний- «чорний» костел з першої пол. 14.ст., тзв. «старий костел міноритів» перебудований в 1671 р.
собор св. Якуба з кінця 14 ст.
протестантська кірха з 1825-1837 рр.
костел св. Духа в стилі бароко з 1748 -1755 рр. з монастирем міноритів збудований після пожежі на місці найстарішого костела в місті
базиліка Діви Марії на Марянській горі, де відбуваються відомі прощі


Спішський Град (словац. Spišský hrad) - найбільший замок у Словаччині, історичний центр Спішської області, пам'ятник Світової спадщини ЮНЕСКО. Розташований у Спишському Подградьє, територіально належить селу Жегра.

Замок виник в XII столітті. У XIII столітті був перебудований і доповнено новим романським палацом і донжоном. У 1241 р. замок витримав монголо-татарську облогу. У кінці XIII століття італійські архітектори посилили фортифікацію замку. В XIV столітті був прибудований Нижній Град. В XV столітті власники замку Запольські, побудували тут безліч нових будівель. Саме тут народився угорський король Янош Запольяї. На початку XVIII століття господарі покинули замок, в 1780 р. він згорів. В наш час[Коли?] ведеться реставрація фортечних споруд.


Ломницький Штит (словац. Lomnický štít) — вершина в Високих Татрах (Західні Карпати), на території Словаччини. Є другою за висотою вершиною у Татрах. Висота 2 633,9 метра.
Гора складена гранодіоритами.
Ломницький штит є найзнаменитішим штитом Татр. В минулому вважався найвищою вершиною Високих Татр. Має форму тригранної піраміди. На ній розташована найвища обсерваторія на території Словаччини, яка належить Словацькому метеорологічному товариству, із 1957 року тут також відкрита телевізійна ретрансляційна вежа. На горі є штучно створене озеро, яке живиться талими водами від снігу, що лежить на вершині навіть влітку.